Časté otázky

Čo je autokaravan a karavan?

Autokaravan je obytné auto, ktoré ma vlastný pohon. Karavan je obytný príves, ktorý si musíte zapojiť za vaše auto.

Ako si rezervovať karavan alebo autokaravan ?

Pri objednaní  (karavanu, autokaravanu) telefonicky, e-mailom alebo cez objednávkový formulár. Je vozidlo dočasne rezervované po dobu 3 dní. Po zaplatení zálohy vo výške 40 euro/deň  (autokaravan)  a 10 euro/deň (karavan)  sa dočasná  rezervácia  mení  na záväznú. Zaplatenie  zálohy  môžete   urobiť dvomi  spôsobmi  buď nás osobne navštívite na prevádzke  v Sučanoch  alebo ju zaplatíte prevodom na účet: 0017413274/5200   IBAN: SK77 5200 0000 0000 1741 3274     BIC/SWIFT: OTPVSKBX a do popisu napíšete meno a termín rezervácie. Ak nebude záloha zaplatená do 3 dní od dočasnej rezervácie, rezervácia sa zruší a (karavan, autokaravan) bude ďalej ponúkané ako voľné.

Ako prebieha prebratie karavanu a autokaravanu?

Karavan alebo autokaravan, vyčistený a skontrolovaný, si preberáte u nás na prevádzke na adrese ul. Vrútocká cesta 761/8, v Sučanoch . V prípade záujmu je možné karavan pristaviť na Vami určené miesto za poplatok 0,6 €/km. Pri preberaní karavanu Vás poučíme ako ho správne používať (cca 30-60min.) Je potrebné predložiť platný občiansky a vodičský preukaz a vyplatiť dohodnutú sumu za prenájom a kauciu. Prevzatie karavanu je v čase od 9.00 hod do 18.00.

Ako prebieha vrátenie karavanu a autokaravanu?

Karavany sa vracajú v čase od 9.00 hod. do 18.00 hod. Je ho možné vrátiť na Vami určenom mieste za poplatok 0,5 €/km. Pri vrátení karavanu sa kontroluje stav vozidla. Ak ste karavan nestihli včas upratať, môžete tak urobiť u nás, kde máte k dispozícií profesionálny tepovač a WAP -tlakový čistič. V prípade príchodu po 18.00 hod, účtujeme poplatok 30 euro do 22:00 hod, 60 euro do 24:00 hod.

ATC Goralský Dvor - OK karavany

 

 

 

 

 

Je možne pristaviť karavan alebo autokaravan na Vami určene miesto ?

Áno. V prípade záujmu je možné karavan alebo autokaravan pristaviť na Vami určené miesto za poplatok 0,6 €/km.

Aké spotrebiče sú v karavane a autokaravane?

Varič, s troma alebo štyrmi horákmi funguje na plynovú bombu. Chladnička s mraziacim boxom funguje taktiež na plyn, ale pri jazde sa dá prepnúť na elektriku -12V a po pripojení karavanu do el. siete na 220V. Kúrenie aj ohrev vody funguje na plyn. Po zapnutí kúrenia je teplota v karavane a vody automaticky udržiavaná na zvolenej tepote pomocou termostatu.

Čím je vybavený karavan a autokaravan?

Kuchynka je štandardne vybavená príborom a riadom ( šálky, taniere, hrniec, panvica). Požívať môžete umývadlá v kuchyni aj v kúpeľni, v ktorej je tiež aj sprchový kút a WC. V kufrovej časti sú uložené kempové stoličky a stôl spolu s grilom a dreveným uhlím. V cene servisného poplatku sú plynové bomby( v autokaravane dve a v karavane jedna plynová bomba) a príprava chemického WC.

Čo si zobrať zo sebou?

V karavane sú všetky základné veci potrebné na kempovanie a varenie. Posteľnú bielizeň si prinesiete alebo Vám ju prichystáme za poplatok 10 EUR. Potom Vám už ostáva si zobrať iba osobné veci , oblečenie a fľašu vínka na spestrenie večera.

ATC v Hoteli Tatranec - Ok karavany

 

 

 

 

 

Čo je zakázané pri jazde?

Pri jazde je zakázané sa pohybovať po autokaravane. Je nevyhnutné sedieť na mieste, zapásaný bezpečnostným pásom. Nachádza sa tu celkovo 6 miest s bezpečnostnými pásmi. Max. rýchlosť autokaravanu je 130km/h. V karavane ( v obytnom prívese) je zakázané zdržiavať sa počas cesty. Cestovať musíte vo Vašom aute. Max rýchlosť karavanu je 80km/h. Všetky strešné a bočné okná sa musia vždy pred jazdou skontrolovať a zavrieť. Počas jazdy je nutné kvôli bezpečnosti mať uzavreté všetky plynové bomby (pokiaľ nie je v aute Truma Control).

Kde je možné s karavanom a autokaravanom nocovať?

Nocovať môžete v podstate kdekoľvek podľa vlastného uváženia, je však nevyhnutné dbať na vlastnú bezpečnosť a súkromie. Odporúčame stáť najmä na vyhradených miestach-kempoch a servisných parkoviskách. Tu je taktiež možné doplniť si zásoby vody, či vyprázdniť odpadovú vodu a chemické WC. V krajinách západnej Európy nájdete na viacerých čerpacích staniciach tzv. karavanové automaty, kde si za nízky poplatok je taktiež možné doplniť či odstrániť vodu atd.

Ako je to s vodou, elektrikou a plynom v karavanoch a autokaravanoch?

V autokaravane je nádrž na vodu s objemom 100 litrov na sprchovanie, splachovanie WC a umývanie riadu . Na dočerpanie vody je v autokaravane 10 metrov dlhá hadica. V karavane je nádrž na vodu s objemom 40 l a na doplnenie môžete použiť plastový kanister na vodu. V autokaravane sú dve plynové 10kg bomby, ktoré zabezpečujú ohrev vody, kúrenie a chod chladničky. Rovnako je to v karavane ,kde je však iba jedna plynová bomba. V autokaravane sú dve batérie, jedna na obytnú časť a druhá na motorovú časť auta. Batérie zabezpečujú chod svetiel a čerpadla na vodu. Karavan je vždy potrebné napojiť na externý zdroj elektriky alebo použiť elektrocentrálu, ktorú si u nás taktiež môžete prenajať za poplatok 5 EUR/ deň.

Psy a mačky na dovolenku?

V našej požičovni nemáme problém s domácimi miláčikmi, ale je potrebné nás vždy vopred informovať. Každé zvieratko by malo mať vlastný pelech na spanie. Treba si však uvedomiť, že veľa zahraničných kempov neakceptuje psy. Pri vrátení skontrolujeme či po zvieratku neostali vo vozidle chlpy .

Môžem s vodičským preukazom skupiny B šoférovať auto s karavanom ?

Ano pokiaľ mate v technickom preukaze Vášho auta s ktorým chcete ťahať karavan (obytný príves ) v kolónke 35 O.1 napísanú hmotnosť odpovedajúcemu karavanu druhou podmienkou je že hmotnosť auta + karavanu nesmie presiahnuť 3500 kg.
Presne znenie v zákone:Vodičské oprávnenie skupiny B oprávňuje viesť motorové vozidlá skupiny B, ako aj motorové vozidlá skupiny AM a B1; jazdnú súpravu podľa § 75 ods. 7 písm. b) ((7) Do skupiny motorových vozidiel B patriaa) motorové vozidlá okrem vozidiel skupiny AM, A1, A2, A a T, ktorých najväčšia prípustná celková hmotnosť nepresahuje 3 500 kg a ktoré sú konštruované a určené na prepravu najviac ôsmich osôb okrem vodiča; k motorovému vozidlu tejto skupiny smie byť pripojené prípojné vozidlo s najväčšou prípustnou celkovou hmotnosťou nepresahujúcou 750 kg,

b) motorové vozidlá podľa písmena a) s prípojným vozidlom, ktorého najväčšia prípustná celková hmotnosť presahuje 750 kg za predpokladu, že najväčšia prípustná celková hmotnosť jazdnej súpravy nepresahuje 4 250 kg.)